Jak zvětšit malé koupelny?

Malé koupelny a jejich výhody a nevýhody

V bytech či domech bývá často kamenem úrazu velikost koupelny. I když je to místnost, ve které nepotřebujeme až tak hodně prostoru jako například v obývacím pokoji, častokrát si s ní jednoduše neumíme poradit. Malé koupelny se mohou zdát jako velký problém, po pokud při jejich zařizování dodržíte několik důležitých zásad, můžete prostor zvětšit. Rozhodující jsou barvy a také zařízení. Pojďte se společně s námi podívat, jak z malé koupelny udělat prostor, ve kterém se budete cítit opravdu příjemně. Při zařizování malých koupelen musíte dvakrát popřemýšlet, dokud něco koupíte. Zařízení vybírejte nejen podle vzhledu a ceny, ale také podle rozměrů. Může se zdát, že umyvadla jsou všechny stejné, ale opak je pravdou.

Z minima se snažte vytěžit maximum

Malé koupelny a tipy na zvětšení
Vybavení malých koupelen

Do malých koupelen zvolte raději menší umyvadlo, které nezabere až tolik prostoru. To platí i o ostatních kouscích. Pokud si nevíte poradit se svým prostorem, klidně se obraťte na bytového designéra. Tito odborníci mají častokrát mnoho zajímavých nápadů, které běžného člověka ani nenapadnou. Tato cesta rozhodně stojí za zvážení. Při malých koupelnách se rovněž vyplatí spíše sprchový kout jako vana. Pokud však toužíte po vaně za každou cenu, zvažte menší nebo takové, které mají atypický tvar a nestandardní rozměry. Malé koupelny dokážete opticky zvětšit i barvami. Zde platí, že čím světlejší, tím lépe. Zapomeňte proto na tmavé barvy, které prostor zmenší. Bílá, béžová, šedá, písková – všechny tyto barvy a jejich odstíny jsou dovoleny. Co se týče obkladu, zvolte raději velkoformátový. Kromě toho, že prostor zvětší, je jeho pokládání mnohem jednodušší a nezabere tolik času. Jak sami vidíte, existuje mnoho způsobů, jak zvětšit prostor v koupelně. 

Na co všechno musíte myslet při zařizování malé koupelny?

Pojďme si nakonec zrekapitulovat, na co bychom při malých koupelnách neměli zapomenout. V první řadě jsou to barvy a zařízení. Pokud se vám do koupelny nevejdou skříňky, nezoufejte. Zvolte raději malé poličky, protože plné skříňky prostor zbytečně zmenší. Dalším dilematem je volba mezi vanou a sprchovým koutem. V neposlední řadě nesmíme zapomenout ani na pračku, která se zmenšit nedá a potřebuje svůj prostor. Více se o malých koupelnách dozvíte na webové stránce https://www.sconto.cz/.